У Конотопі зібрали на утилізацію 222 кілограми використаних батарейок

У Конотопі зібрали на утилізацію 222 кілограми використаних батарейок. Всього одна батарейка може отруїти 20 квадратних метрів ґрунтів або 400 літрів води. А чверть тони відпрацьованих елементів живлення можуть суттєво нашкодити навколишній природі і нашому здоров’ю.

У листопаді 2014 року ГІ «Розвиток», ГО «АГЕНТ» та місцевий студпарламент організували природоохоронну кампанію у Конотопі, яка була спрямована на правильну утилізацію відпрацьованих джерел живлення. Вони облаштували 36 спеціальних пунктів збору використаних батарейок, інформацію про розташування яких можна знайти на порталі «Топ Конотоп» та сайті ГІ «Розвиток».

Як розповів один з координаторів громадської ініціативи «Розвиток» Олександр Ребров, до початку акції батарейки вже збирали деякі заклади. Зокрема, приймали їх у магазинах «Вояж» та «Watsons».

«Ми зв’язались з ними і запропонували свою допомогу. Наша допомога полягала в організації самої акції та налагодженні співпраці, — розповів Олександр Ребров. — Люди готові були здавати батарейки, але вони не знали як і куди. Саме у цьому ми і допомогли».

«Розвиток» звернувся до громадських організацій та підприємців з пропозицією облаштувати спеціальні пункти збору використаних батарейок. Одна з перших про своє бажання допомогти заявила громадська організація «АГЕНТ».

Один з лідерів «АГЕНТа» Дмитро Гланц вважає, що в майбутньому до акції підключиться не тільки Конотоп, а й вся область.

«222 кілограми батарейок. Я навіть не можу уявити, що б було з нашою природою, якби всі ці батарейки потрапили у ґрунт. Ми зробили дійсно добру і корисну справу для нашого міста. Ну а хто, якщо не ми самі, подбає про природу?» — додав Дмитро Гланц.

Не обійшлося без допомоги конотопських студентів, які відразу запропонували свою допомогу. Директор Кі СумДУ Віталій Бібік вважає, що на наступному етапі до акції потрібно підключати ще й школи.

«Ситуація полягає в тому, що у нас величезна кількість людей і така ж кількість сировини, яка викидається. Ця проблема дуже актуальна. Ці 220 кілограм, які ми зібрали — це наш посильний вклад. Батарейок викидається набагато більше. Добре, що знайшлися такі люди, які організували це все. Ми стали трохи цивілізованіше і відповідальніше», — прокоментував Віталій Бібік.

Як зазначають організатори, відпрацьовані елементи живлення збирають в Конотопі виключно від приватних осіб на безоплатній основі. Сам проект не має на меті провадження комерційної діяльності.

Через високу ціну на бензин, відправити сировину на утилізацію довгий час не вдавалося. На допомогу прийшов депутат міської ради Віталій Гланц, який особисто відвіз батарейки у Київ.

І ось нарешті ГО «АГЕНТ» та ГІ «Розвиток» отримали сертифікат про приймання відпрацьованих елементів живлення на зберігання з метою подальшої утилізації.

Згідно з довідкою, учасники Всеукраїнської екологічної ініціативи «Батарейкам — утилізація!», яка проводиться спільно з Всеукраїнською екологічною лігою (ВЕЛ), з Національним молодіжним центром «Екологічні ініціативи» та Всеукраїнською дитячою спілкою «Екологічна варта», зібрали та передали представнику ТОВ «Сігмас ЕКОЛОДЖІ» на зберігання з метою подальшої утилізації змішані відпрацьовані елементи живлення загальною вагою 222 кілограми.

Організатори проекту щиро дякують підприємцям та установам міста, котрі погодились долучитися до акції та погодилися розмістити у себе спеціальні контейнери для збору батарейок. Окрема подяка телекомунікаційній компанії «Зурбаган», яка допомагає у транспортуванні заповнених контейнерів на спеціальний склад.

Збір батарейок не завершується. Всі точки прийому працюють і будуть працювати надалі. Якщо у Вас є відпрацьовані батарейки — не викидайте їх у смітник, а приносьте у найближчий пункт прийому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *